Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odbudujmy zaufanie

25 listopada 2015 | Rzecz o prawie | Paweł Rybiński
źródło: materiały prasowe

Kilka tygodni temu na zaproszenie dr. Vesselsa, dziekana Rady Adwokackiej w Hamm, jako przedstawiciele izby warszawskiej wizytowaliśmy koleżanki i kolegów z Westfalii. Wyjazd ciekawy i niezwykle pouczający w wielu aspektach, ale skupię się na jednym - pisze adwokat Paweł Rybiński.

Zostaliśmy zaproszeni do Wyższego Sądu Krajowego w Hamm przez jego prezesa. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele sądu, Rady Adwokackiej Hamm i my. W pięknym gabinecie na ostatnim piętrze sądu rozpoczęliśmy od lampki szampana i przekąsek. W godzinach urzędowania. Następnie po zwiedzeniu sądu rozpoczęliśmy konferencję, na której prezes przedstawił nam, jak działa Wyższy Sąd Krajowy. Moją uwagę przykuło kilka podanych przez niego faktów. Otóż, w okręgu sądu w Hamm jedynie ok. 15 proc. spraw kończy się wyrokami. Reszta to ugody, umorzenia, cofnięcia powództw. Ogromną rolę odgrywa mediacja. Jeśli chodzi o wyroki, to jedynie ok. 1 proc. z nich jest uchylane. Prezes sądu podkreślił doskonałą współpracę adwokatów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10304

Wydanie: 10304

Spis treści
Zamów abonament