Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dotacje i pożyczki dla zakładających własne firmy

23 września 2016 | Prawo w biznesie | Michał Kołtuniak

FUNDUSZE UNIJNE | O bezzwrotne granty najłatwiej starać się osobom, którym jest najtrudniej na rynku pracy, np. starszym, o niskich kwalifikacjach lub niepełnosprawnym, chociaż w grupie tej znajdują się także kobiety. Łatwiejsze może być zdobycie pożyczki, chociaż i tutaj czasami trzeba mieć przynajmniej teoretycznie status osoby bezrobotnej.

Michał Kołtuniak

Wzorem poprzednich lat, kiedy to wydawane były środki unijne tzw. perspektywy 2007-2013, tak i na okres 2014-2020 część pieniędzy zarezerwowano na wspieranie samozatrudnienia i rozwój przedsiębiorczości. Jest to pula środków, która ma służyć realizacji szkoleń i usług doradczych wspierających osoby planujące przejść na własny rachunek oraz wykorzystywana także na przyznawanie bezzwrotnych dotacji lub preferencyjnych pożyczek.

Jak zostały podzielone te środki oraz gdzie i w jaki sposób ich szukać? Jednym z istotnych kryteriów podziału jest wiek osoby, która szuka wsparcia. Osoby młode, tj. w wieku 18–29 lat mogą je znaleźć dzięki działaniom realizowanym w programie „Wiedza, edukacja, rozwój". Natomiast osoby, które ukończyły 30 rok życia powinny wykorzystać środki programów regionalnych (wojewódzkich).

Dla młodych

Studiując szczegółowy opis programu „WER" można trafić na działanie 1.1 „Wsparcie osób...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10556

Wydanie: 10556

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament