Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PO w poszukiwaniu charyzmy

23 września 2016 | Kraj | Zuzanna Dąbrowska

„Czarna środa" nie zapowiada rozpadu PO. Ale nie wystarczy przetrwać. Trzeba mieć spójną wizję Polski, plan powrotu do władzy. Z tym ciężej.

Polityczni konkurenci i media z uwagą obserwują Platformę Obywatelską. Czy odejście Stefana Niesiołowskiego poruszy lawinę rozstań? Co oznacza zmiana na stanowiskach wiceszefów klubu parlamentarnego? Niektórzy już się cieszą z przyszłej klęski PO. Inni wypatrują oznak rekonwalescencji. A politycy Platformy przyznają: potrzebujemy wizji i charyzmy, żeby przetrwać.

Środa była dla PO pechowa. Najpierw konferencja posłów, którzy założyli koło „platformy odrzuconych", jak ich od razu złośliwie zaczęto w Sejmie nazywać, czyli grupy Europejskich Demokratów. Tu zaskoczenia miało nie być: dwie trzecie koła mieli stanowić zaprzysięgli wrogowie Grzegorza Schetyny z Wrocławia: Jacek Protasiewicz i Stanisław Huskowski. Kto zna wrocławskie układy, ten wie, że miejsca dla nich w PO rządzonej przez Schetynę nie było. Trzeci członek koła, Michał...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10556

Wydanie: 10556

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament