Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

eBay złożył ofertę kupna Allegro

23 września 2016 | Ekonomia
Rynek e-handlowy w Polsce ma ogromny potencjał rozwoju
źródło: Rzeczpospolita
Rynek e-handlowy w Polsce ma ogromny potencjał rozwoju

Amerykański serwis eBay jest jedynym branżowym kandydatem do zakupu lidera e-handlu w Polsce – dowiedziała się „Rzeczpospolita". Pozostali kandydaci to fundusze inwestycyjne.

piotr mazurkiewicz

Sprzedaż Allegro toczy się coraz szybciej. W ostatni wtorek minął termin na złożenie ofert – nieoficjalnie mowa jest o cenie na poziomie 2–2,2 mld dol. Jedynym branżowym oferentem jest eBay, pozostali to fundusze inwestycyjne. – Chińska grupa Alibaba nie brała udziału w procesie, ale zainteresowany był też koncern Ringier Axel Springer, choć oferty raczej nie złożył – twierdzi nasze źródło zbliżone do transakcji.

Wiele ofert

eBay i Axel Springer nie odpowiedziały na nasze pytania. „Nie potwierdzamy ani nie zaprzeczamy naszemu zaangażowaniu w jakąkolwiek transakcję. Nie komentujemy też plotek rynkowych" – odpisało biuro relacji inwestorskich Naspers.

Według agencji Reutera w grze są też fundusze CVC Capital Partners w sojuszu z General Atlantic, Apax Partners z kanadyjskim CPP Investment Board oraz Advent, Cinven, Permira i Hellman & Friedman. – Ten ostatni jest wątpliwy, stawia na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10556

Wydanie: 10556

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament