Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Etat dla młodocianego także po wakacjach

23 września 2016 | Dobra Firma | Sebastian Kryczka

KADRY | Niepełnoletnie osoby mogą pracować również w trakcie roku szkolnego. Czas ich pracy i zakres obowiązków jest jednak bardzo ograniczony. Zatrudnienie nie może kolidować z obowiązkami ucznia.

Zatrudnienie młodocianych, czyli osób, które ukończyły 16 lat, ale nie osiągnęły pełnoletności, jest powszechne głównie w sezonie wakacyjnym. Takie osoby mogą wykonywać tylko prace zwane lekkimi. Wprawdzie nie ma oficjalnej definicji pracy lekkiej, ale pewne jest to, że nie może ona powodować zagrożenia dla zdrowia, życia ani rozwoju psychofizycznego młodej osoby.

Koniec okresu wakacyjnego nie oznacza automatycznie, że młodzież zatrudniona przy pracy lekkiej musi się z nią pożegnać. Aby kontynuować zatrudnienie w trakcie roku szkolnego, należy jednak pamiętać o zmianie priorytetów. Praca musi zejść na dalszy plan, ustępując obowiązkom związanym z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10556

Wydanie: 10556

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament