Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska jest wciąż resortowa

23 września 2016 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Największy nasz problem to pieniądze. Niby usprawniamy, bo cyfryzujemy, ale koszty administracji rosną. A rosną, bo zadania wykonywane są nieprofesjonalnie – przekonuje minister cyfryzacji.

Rz: Coraz częściej spekuluje się o rekonstrukcji rządu. W grupie osób, które mogą stracić stanowisko, wymienia się również pani nazwisko. Czy jest pani na tej liście?

Nie wiem. Jest chyba jasne, że nie byłoby sensu zostawać na stanowisku, gdyby po drugiej stronie nie było woli partnerów. Uczestniczymy w procesach tworzenia i przyjmowania różnych dokumentów strategicznych czy ustaw. Jeśli rząd przestaje się kleić z jednym czy wieloma ministrami, to taką komórkę trzeba rozwiązać.

Rząd przestał się kleić?

Mnie współpraca się klei.

Pani się klei, ale spójrzmy na rząd jako drużynę.

Ale ja widzę rząd pod innym kątem. Patrzę na sprawy merytoryczne, którymi się zajmuję. Obiektywnie rzecz biorąc, współpraca się klei, mimo licznych sporów, które wybuchają. W tak licznej grupie muszą wybuchać. Jeśli nawet nie dochodzimy do kompromisu, to ostatecznie osoba do tego powołana, czyli pani premier, po uważnym wysłuchaniu stron podejmuje decyzję.

Z kim pani ma na pieńku?

Chyba z nikim. Nie ma takiej sytuacji, żebym się z kimś nie mogła dogadać. Jakiś czas temu mieliśmy posiedzenie rady dyrektorów IT ze wszystkich resortów i nawet tak hermetyczne ministerstwa jak resorty...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10556

Wydanie: 10556

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament