Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Londyn jest najdroższy, ale będzie ściągał start-upy do siebie

23 września 2016 | Nieruchomości | Grażyna Blaszczak
Czynsz za małe biuro w miastach, gdzie kwitną firmy z branży technologicznej
źródło: Rzeczpospolita
Czynsz za małe biuro w miastach, gdzie kwitną firmy z branży technologicznej

Londyn, Nowy Jork oraz San Francisco – to miasta, w których start-upy technologiczne mierzą się z najwyższymi kosztami najmu biur na świecie – wynika z najnowszych badań firmy Knight Frank.

– Ponieważ zbliżamy się do Brexitu, to Wielka Brytania będzie starała się przyciągnąć start-upy, aby zapewnić sobie rozwój na przyszłość – uważa James Roberts, główny ekonomista w Knight Frank.

Podkreśla, że wysokie czynsze w Londynie rozczarowują, ponieważ wiążą się z ogromnymi kosztami dla młodych firm, które chcą tam ulokować swoje biuro. – W tej sytuacji wzrasta rola przestrzeni coworkingowych, które mają do zaoferowania niższe ceny. Jeśli jednak start-upy mają przeistoczyć się w prawdziwe przedsiębiorstwa, będą w przyszłości potrzebowały swoich biur, Londyn musi stać się bardziej przyjazny cenowo dla branży technologicznej, jeżeli ma powstać w nim rodzimy Google czy Twitter – podkreśla James Roberts.

Jak jest drogo

Raport Global Cities 2017 przedstawia koszty najmu i aranżacji 55-metrowego biura w zagłębiach branży technologicznej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10556

Wydanie: 10556

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament