Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ruszają egzaminy na aplikacje prawnicze

23 września 2016 | Prawo | Agata Łukaszewicz

Ponad 7,5 tys. młodych ludzi chce zostać profesjonalnymi prawnikami. Tymczasem rynek usług prawnych jest coraz trudniejszy.

agata Łukaszewicz

W sobotę 24 września o godz. 11 odbędzie się egzamin wstępny na aplikacje prawnicze: adwokacką i radcowską. W sumie przystąpi do niego 7519 osób (w tym na aplikację adwokacką – 2980 osób, a na aplikację radcowską 4420 osób). Kandydaci do korporacji mają do rozwiązania test (taki sam dla obu zawodów) – 150 pytań. Czas – dwie godziny. Do zdania egzaminu wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na 100 pytań. Wyniki z całej Polski mają być znane już w poniedziałek. Rok temu najwięcej błędnych odpowiedzi zdający udzielali na pytania z prawa gospodarczego i handlowego oraz z materialnego administracyjnego.

Wszystko jest gotowe do egzaminu – zapewniono nas u adwokatów i radców prawnych. – Wiedzę kandydaci na pewno mają, muszą tylko potrafić ją wykorzystać – uważa radca prawny Ewa Stompor-Nowicka z Krajowej Rady Radców Prawnych. I dodaje, że najważniejsze jest spokojne podejście do egzaminu. Dużo trudniejsze zadanie czeka ich potem – wejście na rynek usług prawnych....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10556

Wydanie: 10556

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament