Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Świat bardziej współdzielony

23 września 2016 | Ekonomia
TRAVIS KALANICK
źródło: materiały prasowe
TRAVIS KALANICK

Zbudowanie rzeczywistości, w której każdy przejazd jest dzielony, pomoże nam pokierować przyszłością naszych miast – pisze prezes i współzałożyciel Ubera.

TRAVIS KALANICK

Wyobraźmy sobie, że możemy dziś od podstaw zaprojektować systemy transportu miejskiego. Jak by wyglądały? Z pewnością byłyby dalekie od istniejących obecnie.

Przede wszystkim nikt nie zaprojektowałby systemu, w którym najpopularniejszy środek transportu kosztuje dziesiątki tysięcy złotych i przez 96 proc. czasu nie jest wykorzystywany. Tak właśnie jest – prywatne samochody – często najbardziej wartościowe elementy rodzinnego majątku – są wykorzystywane przez zaledwie 4 proc. dnia. To dopiero wierzchołek zmarnowanych zasobów. Każdego tygodnia ludzie spędzają całe godziny, siedząc za kierownicą. Skutkuje to ogromnym zagęszczeniem na naszych drogach i stratą produktywności na poziomie 100 miliardów euro rocznie w samej tylko Europie.

Lepiej wykorzystać samochody

Dobra wiadomość jest taka, że istnieje alternatywa dla świata, który coraz bardziej przypomina parking i porusza się z prędkością ulicznego korka. Nowe technologie – od smartfonów do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10556

Wydanie: 10556

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament