Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Refundacja dla pracodawców

23 września 2016 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Dwie trzecie Polaków uważa, że ich wydajność wzrosłaby wraz z poprawą stanu zdrowia, a 68 proc., że powinna o to zadbać ich firma.

materiał powstał we współpracy z pracodawcami RP

Obowiązujący model medycyny pracy nie odpowiada dzisiejszym potrzebom rynku. Zmiany, jakie w ostatnich 20 latach zaszły na rynku pracy, powodują, że system opieki zdrowotnej nie obejmuje ogromnej liczby pracujących.

W badaniach przeprowadzonych na potrzeby międzynarodowego raportu Bupa „Zdrowie w miejscu pracy" aż 66 proc. Polaków odpowiedziało, że ich wydajność w pracy wzrosłaby wraz z poprawą stanu zdrowia. Z kolei w najnowszym badaniu Bupa „Attitudes towards ageing" („Podejście do starzenia się") przedstawiającym oczekiwania i obawy związane ze zbliżaniem się do wieku senioralnego, aż 68 proc. respondentów z Polski wyraża pogląd, że pracodawca powinien pomóc im zadbać o zdrowie i dobrą kondycję.

Zmiany są konieczne

Zbieżne wnioski płyną z badań przeprowadzonych przez Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA: nawet 66 proc. Polaków chciałoby długo być aktywnych zawodowo. Jednocześnie tylko 45 proc., biorąc pod uwagę swój obecny stan zdrowia, twierdzi, że jest to realne. Ponad 90 proc. respondentów wskazało, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10556

Wydanie: 10556

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament