Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy wchodzi w życie nowa ustawa kominowa

13 października 2016 | Praca i ZUS | Grzegorz Orłowski

Nowe zasady wynagradzania i zatrudniania obejmą członków zarządów spółek dopiero po podjęciu przez walne zgromadzenie wdrażającej to uchwały. A to może nastąpić nawet w drugiej połowie 2017 r.

Kiedy wchodzi w życie ustawa z 9 czerwca 2016 r. o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami (DzU z 2016 r., poz. 1202; dalej: ustawa)? Na pozór odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Zgodnie z art. 22 ustawa weszła w życie po upływie 30 dni od jej ogłoszenia, tj. 9 września 2016 r.

Do końca czerwca

I można by na tym poprzestać, gdyby nie art. 21 ustawy. Zgodnie z tym przepisem podmiot uprawniony do wykonywania tzw. praw udziałowych ma podjąć działania mające na celu ukształtowanie i stosowanie w spółce zasad wynagradzania członków organu zarządzającego i członków organu nadzorczego przewidzianych ustawą najpóźniej do dnia zwyczajnego walnego zgromadzenia (zgromadzenia wspólników, którego przedmiotem będzie rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania z działalności spółki oraz sprawozdania finansowego za rok obrotowy rozpoczynający się w 2016 r. To termin dość odległy, gdyż tzw. zwyczajne zgromadzenia w większości spółek odbywają się do końca...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10573

Wydanie: 10573

Spis treści
Zamów abonament