Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czekając na kolejnego Zortraxa

13 października 2016 | Życie Regionów | Michał Duszczyk
Najwyższą ocenę w konkursie „Hub of Talents” otrzymał podnóżek do kajaka z aplikacją mobilną wymyślony  przez elblążanina Krzysztofa Gąsiorka.
źródło: 123RF
Najwyższą ocenę w konkursie „Hub of Talents” otrzymał podnóżek do kajaka z aplikacją mobilną wymyślony przez elblążanina Krzysztofa Gąsiorka.

Parki technologiczne stały się skutecznym magnesem przyciągającym innowacyjne projekty.

Olsztyn, Elbląg i Ełk wkrótce mogą stać się kolebką wielu innowacyjnych projektów. Już dziś każdy fan technologii – za sprawą sukcesów firmy Zortrax – druk 3D kojarzy z tym pierwszym miastem.

Z kolei na jednego z idoli początkujących innowatorów wyrósł theConstruct, rozwijający wirtualną rzeczywistość. Firma ta – rezydent Elbląskiego Parku Technologicznego – znalazła się w tegorocznym finale Startupbootcamp w Amsterdamie. Przebiła się przez 350 zgłoszonych start-upów z 40 krajów. Żadnej polskiej firmie wcześniej nie udało się tego dokonać.

Żyją start-upami

Przy okazji zakończenia rekrutacji i podpisania umów z nowymi lokatorami Elbląskiego Parku Technologicznego, zwycięzcami konkursu platformy startowej Hub of Talents, szef parku Paweł Lulewicz powiedział, że liczy, iż przedsiębiorcy rozwiną swoje pomysły, uruchomią sprzedaż i wdrożą produkt na rynku. Przykład theConstruct, który sprzedaje już swoje aplikacje, pokazuje, że jest to realne.

Pomóc w tym młodym innowatorom mają właśnie m.in. parki naukowo-technologiczne (PNT). Pieniędzy na ich rozwój nie brakuje.

– Na inkubację...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10573

Wydanie: 10573

Spis treści
Zamów abonament