Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kurski na cztery lata wziął TVP

13 października 2016 | Kraj | Zuzanna Dąbrowska
Jacka Kurskiego poparło czterech z pięciu członków RMN.
autor zdjęcia: Marcin Obara
źródło: PAP
Jacka Kurskiego poparło czterech z pięciu członków RMN.

Nowy-stary prezes telewizji publicznej wygrał konkurs. Chce półtora roku spokoju.

Jacek Kurski dopiął swego: Rada Mediów Narodowych (RMN) wybrała go na prezesa Telewizji Publicznej w postępowaniu konkursowym. Wbrew spekulacjom medialnym nie było czarnego konia, konkursu nie unieważniono ani nie zawieszono. – Rozkład głosów w RMN pokazał, że tylko Jacek Kurski miał szansę na bezwzględną większość głosów, i poparłam w związku z tym Jacka Kurskiego – na gorąco komentowała decyzję Rady Joanna Lichocka z PiS, członek RMN.

Za kandydaturą Kurskiego głosowało czworo członków RMN: Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka (wskazani przez PiS) i Grzegorz Podżorny (Kukiz'15). Przeciwko był Juliusz Braun – były prezes TVP, związany z PO.

To zwycięstwo dotychczasowego prezesa telewizji publicznej. – Musiało dojść do zawarcia układu z Kukiz'15 – mówi nam osoba zorientowana w kulisach postępowania konkursowego. – Lichocka walczyła do końca, ale nie dała rady.

Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z Kukiz'15, stanowczo jednak podkreśla w rozmowie z „Rzeczpospolitą", że Grzegorz Podżorny jest niezależnym członkiem RMN, a...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10573

Wydanie: 10573

Spis treści
Zamów abonament