Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Portal Podatkowy ułatwia rozliczanie się z fiskusem

13 października 2016 | Dobra Firma | Łukasz Rogowski
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

PROCEDURY | „E-Deklaracje" to atrakcyjne narzędzie szczególnie dla małych i średnich firm. Dzięki usługom elektronicznym mogą one oszczędzić czas i zredukować ryzyko prowadzania działalności gospodarczej dotyczące sfery podatkowej.

Łukasz Rogowski

Deklaracje są ważnym elementem systemu podatkowego, ponieważ służą wykazywaniu wysokości podatku. Podatnicy sporządzają rozliczenia, natomiast organy podatkowe za pomocą różnych narzędzi kontrolują ich prawidłowość. Jest to rozwiązanie zapewniające oszczędny pobór podatków, jednak wiąże się ze sporym obciążeniem dla podatników. Dlatego administracja podatkowa szuka rozwiązań ułatwiających składanie deklaracji.

Poprzez deklaracje rozumie się również zeznania, wykazy oraz informacje, do których składania zobowiązani są, na podstawie przepisów prawa podatkowego, podatnicy (art. 3 pkt 5 ordynacji podatkowej). „E-Deklaracje" to system stanowiący element Portalu Podatkowego, który umożliwia załatwianie spraw podatkowych w wygodny sposób. W Dobrej Firmie z 29 września („Co to jest Portal Podatkowy i jak z niego korzystać", str. F2) opisana została informacyjna część portalu, pozwalająca na uzyskanie wiadomości niezbędnych dla prawidłowego wywiązywania się przez podatnika z jego obowiązków wobec fiskusa. Dzisiejszy artykuł ma na celu przedstawienie udogodnień związanych ze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10573

Wydanie: 10573

Spis treści
Zamów abonament