Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czerpiemy i z internetu, i z telewizji

13 października 2016 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Aleksander kutela | Kopiowanie Netfliksa nie ma sensu, ale rozwój własnych produkcji dostosowanych do lokalnego rynku i specyfiki poszczególnych platform – jak najbardziej tak – mówi prezes Grupy Onet.

Rz: Na jakim etapie rozwoju rynku internetowego jesteśmy w Polsce? Na sprzedaż jest wystawione Allegro – czy przyszły rok upłynie nam jeszcze na przejęciach internetowych spółek, czy wielkie portale będą się rozwijać już inaczej?

aleksander kutela: Dalszy proces konsolidacji jest nieunikniony, bo rynek internetowy jest wciąż rozdrobniony. Oczywiście nie wszyscy główni gracze będą równie aktywni. Nasza Grupa stawia przede wszystkim na wzrost organiczny, choć oczywiście skanujemy rynek i jesteśmy otwarci na kolejne przejęcia, jeśli będziemy widzieć wyraźne synergię z naszą działalnością.

Allegro leżało kiedykolwiek w obszarze zainteresowań Onetu?

Gdyby taka duża spółka była na sprzedaż, żaden z głównych gracz nie mógłby tego zignorować. Mówimy o jednym z najważniejszych serwisów na polskim rynku. Ostatecznie wszystko sprowadza się jednak do ceny i dopasowania do strategii.

Do Onetu Allegro pasuje?

Grupa Onet jest przede wszystkim portalem i wydawcą. Taka duża akwizycja bardzo istotnie zmieniłaby nasz profil. Oczywiście zaletą byłyby potencjalne synergie, ale można je też budować dzięki współpracy.

IAB podało niedawno zaskakującą informację o tym, że w ubiegłym roku rynek reklamy w sieci urósł...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10573

Wydanie: 10573

Spis treści
Zamów abonament