Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Świąteczna impreza ma także podatkowe skutki

01 grudnia 2016 | Dobra Firma

ROZLICZENIA

Wydatki poniesione na organizację firmowego balu mogą zostać zakwalifikowane jako koszt uzyskania przychodu tylko w odniesieniu do pracowników i ich rodzin. Zaproszeni przyjaciele nie zaliczają się do tej grupy.

Każda firma, niezależnie od wielkości, może zorganizować świąteczną lub karnawałową imprezę, zapraszając na nią nie tylko swoich pracowników, ale również ich rodziny i inne osoby towarzyszące. Zapewnienie integracji, zadowolenia i dobrej zabawy uczestników nie jest jednak jedynym wyzwaniem organizatorów. Już w momencie planowania takiego przedsięwzięcia powinni oni zastanowić się nad jego skutkami podatkowymi.

Przykład

Firma Z jest producentem bezprzewodowych myszek z postacią Disneya, zatrudnia 15 pracowników. Z uwagi na znaczne przekroczenie planowanej sprzedaży prezes spółki podjął decyzję o zorganizowaniu świątecznego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10613

Wydanie: 10613

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament