Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Roaming: nowe ustalenia

01 grudnia 2016 | Ekonomia
Usługi w roamingu w UE mają potanieć latem 2017 r.
źródło: Rzeczpospolita
Usługi w roamingu w UE mają potanieć latem 2017 r.

W Brukseli zapadają decyzje, jak powinni rozliczać się operatorzy komórkowi, aby latem 2017 r. detaliczne ceny usług w roamingu mogły ponownie spaść.

Europarlamentarzyści wchodzący w skład Komisji ds. Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ang. ITRE), doszli do porozumienia ws. maksymalnych stawek hurtowych, które powinny obowiązywać w rozliczeniach operatorów komórkowych dla usług w roamingu unijnym. Zdaniem ITRE, to krok ku zniesieniu dodatkowych opłat za usługi detaliczne.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od połowy czerwca przyszłego roku konsumenci w krajach członkowskich powinni móc korzystać z usług operatorów mobilnych, podróżując po UE na warunkach cenowych obowiązujących u ich rodzimego operatora w kraju (ang. roam like at home). Aby było to możliwe, potrzebny jest mechanizm rozliczeń między telekomami uwzględniający ich lokalne uwarunkowania, w tym siłę nabywczą i ceny na danym rynku....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10613

Wydanie: 10613

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament