Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Różne wcielenia rad nadzorczych

01 grudnia 2016 | Ekonomia
Skład rady nadzorczej powinien być zależny od specyfiki spółki i sytuacji na rynku – zgodzili się uczestnicy debaty „Nowoczesne rady nadzorcze”.
źródło: materiały prasowe
Skład rady nadzorczej powinien być zależny od specyfiki spółki i sytuacji na rynku – zgodzili się uczestnicy debaty „Nowoczesne rady nadzorcze”.

W dyskusji na temat składu idealnej rady najwięcej emocji budzi kwestia różnorodności jej członków.

Andrzej PałasZ

W środę odbyła się debata zorganizowana przez firmę Deloitte i redakcję „Rzeczpospolitej". W oparciu o wyniki badań Deloitte rozgorzała dyskusja na temat kompetencji oraz idealnej kompozycji rady nadzorczej.

Odpowiedzialność

Krzysztof Stupnicki, członek rady nadzorczej Best TFI, powiedział, że główną rolą rady nadzorczej jest kształtowanie takich relacji z zarządem, które pozwolą na budowanie coraz większej wartości spółki dla akcjonariuszy. Jego zdaniem głównym problemem rad w Polsce jest brak efektywnego nadzoru. – Rady często nie wspierają zarządu, ich członkowie nie mają odpowiedniego wykształcenia oraz są nisko wynagradzani – podsumował Stupnicki. Zaznaczył, że idealna rada nadzorcza powinna sprawować nadzór oraz wspierać zarząd w tych obszarach, w których nie ma on odpowiednich kompetencji. – Idealny członek rady musi mieć doświadczenie w zarządzaniu ludźmi i umiejętność podejmowania decyzji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10613

Wydanie: 10613

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament