Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Obama może uznać państwo palestyńskie

01 grudnia 2016 | Świat | Piotr Jendroszczyk
Barack Obama rozmawia z Icchakiem Herzogiem, przywódcą izraelskiej centrolewicowej opozycji, na pogrzebie byłego prezydenta Szymona Peresa. Jerozolima, 30 września.
źródło: AFP
Barack Obama rozmawia z Icchakiem Herzogiem, przywódcą izraelskiej centrolewicowej opozycji, na pogrzebie byłego prezydenta Szymona Peresa. Jerozolima, 30 września.

Do tego namawia go były prezydent Jimmy Carter, zanim władzę obejmie Donald Trump.

– Stany Zjednoczone mają wciąż możliwość wpływania na przyszłość konfliktu palestyńsko-izraelskiego, zanim dojdzie do zmiany władzy – przekonuje na łamach „New York Timesa" były prezydent USA Jimmy Carter. Wzywa urzędującego do 20 stycznia przyszłego roku do podjęcia odważnej decyzji w postaci uznania przez USA Państwa Palestyńskiego.

Carter przypomina, że już 137 państw świata uznało państwo palestyńskie. Decyzja USA skłoniłaby wiele państw do pójścia w ślady Waszyngtonu. Otworzyłaby także drogę do rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ przywołującej konwencję genewską zakazującą tworzenia osiedli na terenach okupowanych, tak jak to czyni Izrael na ziemiach palestyńskich od wojny...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10613

Wydanie: 10613

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament