Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pesymizm gospodarczy Polek

01 grudnia 2016 | Kraj | Tomasz Krzyżak Marcin Dobski

Połowa z nas źle ocenia sytuację ekonomiczną w kraju. Tylko 23 proc. uważa, że w 2017 r. ulegnie ona poprawie.

Polska gospodarka ostro wyhamowała. Z ogłoszonych w środę przez Główny Urząd Statystyczny danych wynika, że rozwija się ona najwolniej od trzech lat. Zdaniem ekspertów osiągnięcie zakładanego przez rząd wzrostu PKB o 3,4 proc. jest niemożliwe, a spowolnienie gospodarcze może spowodować, że cały 2016 rok zamknie się wynikiem poniżej 3 proc.

Niższą dynamikę wzrostu PKB zauważają Polacy. Połowa badanych przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej" uważa, że sytuacja gospodarcza w kraju jest zła. Dobrze ocenia ją 44 proc. respondentów.

Pesymistyczne nastroje dominują wśród kobiet – sytuację ekonomiczną Polski źle ocenia aż 61 proc., osób z wykształceniem policealnym (67 proc.), w wieku 45–54 lat (56 proc.), niekorzystających z rządowego programu wsparcia dla rodzin 500+ (53 proc.), z dochodami w przedziale 3–4 tys. zł (71 proc.), mieszkających...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10613

Wydanie: 10613

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament