Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak sporządzić remanent w księgarniach i antykwariatach

01 grudnia 2016 | Dobra Firma | Marcin Szymankiewicz

Sprzedawca książek obejmie w spisie z natury jedną pozycją wydawnictwa o tej samej cenie, bez względu na nazwę i nazwisko autora. Ważne jest jednak, aby pozycje te uwzględniać z podziałem na książki, broszury, albumy i inne.

- Od maja 2016 r. jestem właścicielem niewielkiej księgarni. Podatek dochodowy opłacam na podstawie tzw. stawki liniowej, prowadzę podatkową księgę przychodów i rozchodów. Czy w sporządzanym na koniec roku spisie z natury mogę obejmować jedną pozycją wydawnictwa o tej samej cenie, bez względu na nazwę i nazwisko autora? – pyta czytelnik.

W przypadku podatników prowadzących podatkową księgę przychodów i rozchodów zasady sporządzania spisu z natury regulują przepisy rozporządzenia ministra finansów z 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (dalej: rozporządzenie).

Nie tylko na koniec roku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10613

Wydanie: 10613

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament