Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zielone elektrownie wezmą na siebie ryzyko związane z wadliwymi przepisami

01 grudnia 2016 | Ekonomia
3,9 mld zł to wsparcie dla oze w aukcji w 2016 r.
źródło: Rzeczpospolita
3,9 mld zł to wsparcie dla oze w aukcji w 2016 r.

Ważą się losy nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. Jeśli przepisy się zmienią, to właśnie ogłoszona aukcja na ten rok może się nie odbyć.

Jeszcze w środę wieczorem posłowie mieli wystąpić z inicjatywą szybkiej nowelizacji wadliwych zapisów ustawy o odnawialnych źródłach (OZE) i wprowadzenia poprawek do ustawy o inwestycjach w elektrownie wiatrowe – wynika z informacji „Rzeczpospolitej".

– Jest silna determinacja i coraz większe poparcie kierownictwa Ministerstwa Energii, by zmienić zapisy tych ustaw jeszcze przed końcem roku. Poprawki mogą być przegłosowane do końca tygodnia – twierdzi osoba zbliżona do resortu. Szansę na realizację takiego scenariusza ocenia na 90 proc.

W przypadku nowelizacji ustawy o OZE chodzi o ponad dziesięć poprawek, m.in. korygujących preferowanie w aukcjach (w ich ramach przedsiębiorcy będą się starać o dopłaty do produkcji zielonej energii) instalacji,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10613

Wydanie: 10613

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament