Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Eksporterzy zarobią dla inwestorów

01 grudnia 2016 | Moje pieniądze
Eksporterami warto się zainteresować
źródło: Rzeczpospolita
Eksporterami warto się zainteresować

Spółkom zarabiającym na eksporcie sprzyja silny dolar i euro przemysław sałek

W ostatnich miesiącach analitycy i zarządzający funduszami często radzą, by zainteresować się akcjami spółek, które dużą część swojej produkcji czy usług eksportują. Firmy te nieźle się rozwijają, mają dobre notowania u analityków, a teraz dodatkowo sprzyja im wzrost ceny dolara oraz euro. O jakie konkretnie spółki może chodzić?

Zyski w dolarach

Zapytaliśmy ekonomistów, którzy eksporterzy z naszego parkietu mają najlepsze perspektywy w najbliższych 12 miesiącach. Propozycji nie brakuje.

Mateusz Namysł, analityk Raiffeisen Brokers, zwraca uwagę przede wszystkim na firmy osiągające przychody w amerykańskiej walucie. Pierwszą jego propozycją jest spółka z branży informatycznej LiveChat Software. Oferuje ona usługi wspierające sprzedaż i obsługę klientów. Właśnie z USA pochodzi najwięcej przychodów spółki.

– Perspektywy LiveChat Software wciąż wyglądają bardzo solidnie. Firmie nadal dynamicznie przybywa klientów, co powinno przełożyć się na zwiększone zyski – argumentuje Mateusz Namysł....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10613

Wydanie: 10613

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament