Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podatnik musi wycenić towary handlowe na dzień rozpoczęcia działalności

01 grudnia 2016 | Dobra Firma | Marcin Szymankiewicz

Grunt wprowadzony do firmy przedsiębiorcy powinien zostać wyceniony w spisie z natury według ceny zakupu lub nabycia, ewentualnie na podstawie ceny rynkowej, jeżeli jest ona od nich niższa.

Pan Kowalski prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej, ewidencjonuje przychody i koszty w podatkowej księdze przychodów i rozchodów. W 2012 r. pan Kowalski i jego wspólnik wnieśli do spółki grunt. Grunt ten jest składnikiem majątku obrotowego spółki, jest towarem handlowym, gdyż spółka zajmuje się obrotem nieruchomościami. Właścicielem gruntu jest spółka. W spółce cywilnej wartość gruntu została ustalona w cenie rynkowej. Obecnie grunt ma zostać wycofany ze spółki na potrzeby osobiste wspólnika – pana Kowalskiego, który następnie chce go przekazać na cele swojej jednoosobowej działalności gospodarczej, którą zamierza otworzyć. Grunt zostanie przekazany na cele tej działalności jako towar handlowy. W jaki sposób wycenić...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10613

Wydanie: 10613

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament