Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polski serwis ze zdjęciami stawia na globalną ekspansję

30 czerwca 2017 | Dobra Firma
Mateusz Chłodnicki swój startup Shuttout projektował jeżdżąc jako kierowca Ubera w Poznaniu.
źródło: materiały prasowe
Mateusz Chłodnicki swój startup Shuttout projektował jeżdżąc jako kierowca Ubera w Poznaniu.

Shuttout to startup, który powstał dzięki finansowaniu społeczności pasjonatów fotografii. Teraz zdobył poważnego inwestora, który pozwoli mu rozwinąć skrzydła. Co ciekawe, istotny wkład w powstanie tego projektu miał Uber.

michał duszczyk

Shuttout to platforma internetowa dla fotografów-amatorów, na której mogą zamieszczać zrobione przez siebie zdjęcia, uczestniczyć w konkursach i zarabiać na swoim hobby. Idea portalu narodziła się w głowie Mateusza Chłodnickiego parę lat temu przez przypadek. – Zawodowo zajmowałem się wcześniej biznesem internetowym, a jednocześnie amatorsko fotografowałem. Do połączenia obu tych światów skłonił mnie pewien konkurs, w którym chciał wziąć udzia – wspomina założyciel Shuttout.

Zapalony miłośnik fotografii nie wziął udziału w zabawie, bo jej organizacja mu się nie spodobała. – Zacząłem sam myśleć, jak powinien wyglądać prawidłowy model konkursowy – mówi Mateusz Chłodnicki.

Projekt kierowcy Ubera

I tak, wspólnie z kilkoma znajomymi, stworzył portal Shuttout, na którym każdy może prezentować zrobione przez siebie zdjęcia. Co ważne, społeczność serwisu może też zarabiać. Autorzy fotografii, które wygrają konkurs, dostają bowiem nagrody. Plan też jest taki, by portal stał się także alternatywą dla tzw. serwisów stockowych z płatnymi zdjęciami do pobrania. – Chciałbym, by prace kupowały tu duże marki, ale również małe firmy, czy osoby prywatne. Zdjęcia pobierane będą do celów biznesowych, ale również np. do dekoracji wnętrza mieszkań tłumaczy Chłodnicki....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10788

Wydanie: 10788

Spis treści
Zamów abonament