Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nastroje w budownictwie najlepsze od 2008 r.

30 czerwca 2017 | Dobra Firma
Klimat lepszy, ale wciąż daleko do rekordów
źródło: Rzeczpospolita
Klimat lepszy, ale wciąż daleko do rekordów

Ruszają inwestycje infrastrukturalne, dobrze ma się budownictwo mieszkaniowe. Nic dziwnego, że branża ocenia sytuację na rynku najlepiej od lat.

W czerwcu ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtował się na poziomie plus 6,4 – wynika z badań GUS. Oznacza to, że więcej przedsiębiorców oczekuje poprawy sytuacji (20,5 proc.) niż jej pogorszenia (14,1 proc.). Różnica na poziomie plus 6,4 pkt. proc. jest najwyższa od 2008 r. Na wzrost optymizmu składa się kilka czynników, w tym poprawa oceny bieżącej sytuacji pod względem portfela zamówień oraz wartości produkcji budowlano montażowej. W obu wskaźnikach optymistów jest więcej niż pesymistów po raz pierwszy od sześciu lat, a przewaga ta jest także najwyższa od 2008 r.

Bardzo dobrze wyglądają też wskaźniki dotyczące przyszłej koniunktury. Najwięcej przedsiębiorców od 2011 r. spodziewa się poprawy sytuacji ogólnej przedsiębiorstwa, jego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10788

Wydanie: 10788

Spis treści
Zamów abonament