Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miasto cały czas zyskuje uznanie

30 czerwca 2017 | Życie Dolnego Śląska | Rafał Mierzejewski
Stolica Dolnego Śląska stała się centrum nowoczesnych usług informatycznych.
źródło: materiały prasowe
Stolica Dolnego Śląska stała się centrum nowoczesnych usług informatycznych.

Aglomeracja wrocławska stale pnie się w górę w rankingach światowych centrów nowoczesnych usług.

Stolica Dolnego Śląska znalazła się w czołówce najatrakcyjniejszych miast dla sektora BPO według „Tholons Top 100 Outsourcing Destinations 2016", zajmując 58. miejsce. To ranking najlepszych miejsc do inwestowania w branży SSC (Shared Service Centers)/BPO (Business Process Outsourcing) oraz IT Outsourcing, w którym Kraków uzyskał dziewiąte miejsce, a Warszawa 25. Jak wskazuje raport PwC z maja tego roku, pod względem zatrudnienia w BSS, Wrocław (30,2 tys. pracowników BSS – Business Process Services) wyprzedzają w Polsce jedynie Kraków (44,5 tys.) i Warszawa (36,7 tys.).

Miasto na topie

Tylko w 2017 r. we Wrocławiu inwestycje przeprowadziły między innymi IBM, otwierając zmodernizowane, europejskie centrum IBM X-Force Command Center, zajmujące się cyberbezpieczeństwem, oraz Futuro Finance, specjalizująca się w doradztwie finansowym. Firma otworzyła drugi oddział we Wrocławiu, zatrudniając 120 osób. – Otwarcie biura w OVO Wrocław jest bezpośrednio związane z naszą strategią rozwoju. Stale rozszerzamy działalność, coraz mocniej otwieramy się również na klientów z zagranicy – mówiła Agata Brucko-Stępkowska, prezes Futuro Finance. Jedną z ostatnich inwestycji jest przedsięwzięcie PPG, amerykańskiej firmy, która przejęła dawny Polifarb. Korporacja tworzy Regionalne Centrum Usług, zajmujące się tworzeniem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10788

Wydanie: 10788

Spis treści
Zamów abonament