Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

IBM z Wrocławia już walczy z hakerami

30 czerwca 2017 | Życie Dolnego Śląska | Piotr Mazurkiewicz
źródło: materiały prasowe

Nasze centrum będzie się dalej rozwijać, liczba etatów będzie rosnąć o 20–25 proc. rocznie – mówi Daniel Donhefner, dyrektor niedawno uruchomionego IBM X-Force Command Center we Wrocławiu.

Rz: IBM w połowie czerwca szumnie otworzył we Wrocławiu swoje nowe centrum zajmujące się cyberbezpieczeństwem. Emocje już opadły?

Daniel Donhefner: Wracamy do normalnej pracy, faktycznie na otwarciu centrum mieliśmy wielu znakomitych gości.

Na czym polega szczególna rola wrocławskiego centrum w strukturach IBM?

IBM ma sieć centrów X-Force Command Center na świecie, a to we Wrocławiu jest jedynym tego typu obiektem w Europie. Takie ośrodki działają jeszcze w Indiach, Japonii, Kostaryce oraz w amerykańskich Cambridge i Atlancie.

Firma zdecydowała się na jego uruchomienie, ponieważ niektórzy klienci mieli zastrzeżenia do tego, aby ich dane znajdowały się i były przetwarzane globalnie. Stąd powstała potrzeba uruchomienia centrów na tym kontynencie. Centrum może świadczyć usługi w modelu EU delivery, co oznacza, że dane klientów nie będą opuszczały Unii Europejskiej.

Czym Wrocław wygrał z innymi lokalizacjami, które zapewne były rozważane?

IBM prowadzi tu centrum operacyjne ds. bezpieczeństwa już od kilku lat i był bardzo zadowolony z jego pracy, dlatego w 2016 r. w ramach globalnego planu inwestowania w rozwój cyberbezpieczeństwa zapadła decyzja o rozwijaniu X-Force Command Center we Wrocławiu. Ogółem sieć centrów tej sieci pracuje dla ponad 4 tys. globalnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10788

Wydanie: 10788

Spis treści
Zamów abonament