Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polisa OC zabezpieczy pracodawcę

30 czerwca 2017 | Dobra Firma

Przedsiębiorca odpowiada za skutki zdarzeń losowych powstałych w związku z wykonywaną pracą. Przed finansową odpowiedzialnością uchroni go odpowiednia polisa.

Pracownik stracił rękę przy obsłudze maszyny. Ekspedientka poślizgnęła się na mokrej podłodze w sklepie i złamała nogę. W każdej branży może dojść do wypadku przy pracy, a katalog potencjalnych nieszczęśliwych zdarzeń jest szeroki: od drobnych uszkodzeń ciała po poważne urazy, które mogą prowadzić do inwalidztwa. Dla pracodawcy koszty z tego tytułu mogą być duże.

W razie wypadku przy pracy pracownik ma prawo do świadczenia wypadkowego przyznawanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i tam powinien zgłosić się w pierwszej kolejności. Ale zdarza się, że świadczenie ZUS nie zrekompensuje wszystkich poniesionych strat, a wtedy pracownik może ubiegać się o naprawienie szkody i zadośćuczynienie za doznaną krzywdę na podstawie przepisów kodeksu cywilnego....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10788

Wydanie: 10788

Spis treści
Zamów abonament