Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Od teraz WIBID i WIBOR na GPW

30 czerwca 2017 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

GPW Benchmark z Grupy Kapitałowej GPW rozpoczyna obliczanie i publikację stawek WIBID i WIBOR, będących podstawą funkcjonowania rynku finansowego w Polsce.

Maciej Rudke

GPW Benchmark, spółka należąca do Grupy Kapitałowej GPW, będzie pełnić obowiązki organizatora fixingu stawek referencyjnych WIBID i WIBOR.

Nowe stawki po staremu

To następstwo przejęcia obsługi od Stowarzyszenia ACI Polska i w konsekwencji wejścia w życie nowego regulaminu fixingu tych stawek, który będzie obowiązywał od 30 czerwca. Nowy regulamin wprowadza zmiany w zakresie organizatora fixingu stawek referencyjnych oraz agenta kalkulacyjnego. Obie te funkcje będzie pełnić GPW Benchmark.

Zmiana organizatora oraz agenta kalkulacyjnego na GPW Benchmark nie będzie skutkować zmianami w zakresie dotychczasowej metodologii i godzin publikacji stawek referencyjnych. – Uczestnicy rynku nie powinni odczuć istotnych zmian związanych z przejęciem przez GPW Benchmark roli organizatora fixingu i agenta kalkulacyjnego stawek WIBID i WIBOR. Utrzymamy strukturę i sposób publikowania stawek w maksymalnie zbliżonej do dotychczasowej formie. Obecny regulamin fixingu wprowadza jedynie zmiany dotyczące organizatora i instytucji pełniącej funkcję agenta kalkulacyjnego – mówi Jacek Fotek, wiceprezes GPW.

Z punktu widzenia banków kontrybutorów, uczestniczących w fixingu, zmieni się aplikacja, którą będą się posługiwać w procesie kwotowania. To jednak techniczny element, niedotyczący uczestników rynku korzystających ze stawek...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10788

Wydanie: 10788

Spis treści
Zamów abonament