Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kto zaoszczędzi na wodzie lub surowcach, ten otrzyma dofinansowanie

04 sierpnia 2017 | Prawo w biznesie | Michał Kołtuniak

Mikro, małe i średnie firmy będą mogły zainwestować w rozwój swoich przedsiębiorstw, wprowadzić nowe, dodatkowe produkty lub usługi, zmodernizować proces produkcji. Warunek jest jeden: inwestycja musi przynieść wymierne efekty ekologiczne.

Zarząd województwa podlaskiego ogłosił konkurs w zakresie działania 1.3 „Wspieranie inwestycji w przedsiębiorstwach" (drugi rodzaj projektów „Ekoinnowacje"). Co to oznacza? Przede wszystkim, ze względu na regionalne źródło finansowania projektów, przedsiębiorcy muszą zadeklarować realizację inwestycji na obszarze województwa podlaskiego, niezależnie od miejsca prowadzenia zasadniczej działalności (posiadania siedziby firmy).

Taka jest bowiem istota programów regionalnych. Z ich środków mogą by wspierane wyłącznie takie projekty i inwestycje, które terytorialnie są ściśle związane z danym obszarem. Jeżeli to nie jest barierą dla przedsiębiorstwa, może podjąć próbę aplikowania o wsparcie. A jego celem jest zwiększenie efektywności korzystania z zasobów naturalnych, obniżenie kosztów działalności i wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw. „Ekoprojekty", które wolno będzie dotować w ramach prowadzonego konkursu, mogą być rozumiane w szczególności jako:

- rozwiązania służące całościowemu podejściu do kwestii efektywnego wykorzystania zasobów, w tym energii i surowców,

- inwestycje ograniczające materiało- i energochłonność oraz związane z odzyskiem surowców wtórnych,

- przedsięwzięcia związane z „zieloną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10818

Wydanie: 10818

Spis treści
Zamów abonament