Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Grunty z wadami firmy kupują dla siebie i na sprzedaż

04 sierpnia 2017 | Nieruchomości | Aneta Gawrońska
Firmy deweloperskie decydują się czasem na parcele, na których nie da się od razu inwestować. Ważne są cena i lokalizacja ziemi.
źródło: Shutterstock
Firmy deweloperskie decydują się czasem na parcele, na których nie da się od razu inwestować. Ważne są cena i lokalizacja ziemi.

Trudne działki na celowniku deweloperów.

Zasoby atrakcyjnie położonych terenów, na których można od razu budować obiekty komercyjne albo osiedla, szybko się kurczą. Nie brakuje za to terenów trudnych, np. z wadami prawnymi. I takie właśnie działki chce kupować Grupa Murapol. Jak tłumaczy prezes Michał Sapota, jego firma zamierza grunty uzdatniać, a potem sprzedawać je z zyskiem. – Nasze kompetencje oraz doświadczenie we współpracy z samorządami ułatwi nam wejście w nowy biznes – zapewnia.

Płatność przesunięta

Firma nie ma jeszcze wytypowanych działek, które zamierza kupić i naprawiać. Stanie się to niejako automatycznie. – Stale monitorujemy różne rynki mieszkaniowe. Do tej pory skupialiśmy się na mniejszych powierzchniach, teraz weźmiemy pod uwagę nawet kilkudziesięciohektarowe tereny – zapowiada Michał Sapota. – W ramach nowego przedsięwzięcia zamierzamy utrzymywać bank ziemi o wartości nie mniejszej niż 1 mld zł. Na początek będzie to oczywiście...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10818

Wydanie: 10818

Spis treści
Zamów abonament