Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Biurowiec trochę jak pasieka

04 sierpnia 2017 | Nieruchomości | Maciej Rudke
Ulami na dachu budynku Focus opiekuje się Artur Pasieczny z Deutsche Banku.
źródło: materiały prasowe
Ulami na dachu budynku Focus opiekuje się Artur Pasieczny z Deutsche Banku.

Pasieki w mieście i to na dachach dużych budynków? W Warszawie to już nie dziwi. Tu pasieki znajdują się na dachach m.in. Deutsche Banku, hotelu Regent, Teatru Powszechnego, hotelu Hilton, Banku BGŻ BNP Paribas oraz galerii handlowych Wileńska i Mokotów.

Wzrost popularności miejskich pasiek umożliwiły zmiany prawa. We wrześniu 2015 r. warszawscy radni znieśli restrykcje z lat 50., które traktowały pszczoły miodne na równi ze zwierzętami hodowlanymi i zakazywały ich trzymania na terenie miasta. Teraz głównym wymogiem dla pasieki jest wybranie miejsca uniemożliwiającego wejście osobom postronnym i usytuowanie jej co najmniej 10 metrów od granicy nieruchomości lub drogi. W miejskich ulach żyją łagodniejsze odmiany owadów, niestanowiące zagrożenia dla mieszkańców miast.

– Nasza pasieka stanęła na dachu biurowca Focus w centrum Warszawy, z inicjatywy pracowników banku, w kwietniu 2016 r. To jedna z najwyżej położonych pasiek w Warszawie, dach budynku odpowiada 13. kondygnacji. Nad organizacją pasieki czuwa doświadczony pszczelarz z Podkarpacia, Marek Barzyk, z pomocą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10818

Wydanie: 10818

Spis treści
Zamów abonament