Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nocna zmiana w uchwale Senatu

04 sierpnia 2017 | Kraj | Michał Kolanko

Przy okazji reformy sądownictwa senatorowie przegłosowali kontrowersyjną uchwałę o upadku rządu Olszewskiego.

18 lipca cała uwaga opinii publicznej była skoncentrowana na ustawie zmieniającej Sąd Najwyższy. Było to jedno z najbardziej burzliwych posiedzeń w tej kadencji. Dlatego niemal niezauważenie przeszła uchwała Senatu o upadku rządu Jana Olszewskiego.

W uchwale tej – której fragmenty publikujemy obok – czytamy, że rząd Jana Olszewskiego został odwołany w atmosferze „bezkrwawego zamachu stanu", a Lech Wałęsa jako TW „Bolek" należał do „koalicji strachu". – Ta uchwała w ostentacyjny sposób fałszuje najnowszą historię Polski – tak w rozmowie z „Rzeczpospolitą" jej tekst komentuje Bogdan Klich, senator PO. I nie kryje oburzenia, że PiS użyło proceduralnej sztuczki, by – jak twierdzi – uniemożliwić senatorom PO prace nad uchwałą. – Wicemarszałek Senatu Maria Koc bez naszej wiedzy zmieniła kolejność procedowania punktów. Protestowaliśmy wobec jej treści w trakcie III czytania, co nie zdarza się często – tłumaczy nam Klich....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10818

Wydanie: 10818

Spis treści
Zamów abonament