Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przedsiębiorca ujmie w kosztach podatek od nieruchomości

28 sierpnia 2017 | Podatki | Marcin Szymankiewicz

Osoba prowadząca firmę rozliczy w swoim rachunku podatkowym daninę lokalną od zabudowanego gruntu wykorzystywanego w działalności gospodarczej. Warunkiem jest udokumentowanie wydatku decyzją wójta gminy/burmistrza /prezydenta miasta.

- Przedsiębiorca nabył nieruchomość zabudowaną budynkiem produkcyjnym (grunt i znajdujący się nie nim budynek zostały ujęte w ewidencji środków trwałych przedsiębiorcy). Czy płacony podatek od nieruchomości może stanowić dla przedsiębiorcy koszt uzyskania przychodów? – pyta czytelnik.

Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23 ustawy o PIT.

Ustawa o PIT nie zawiera wykazu wydatków, który przesądzałby o ich zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów. Przyjmuje się zatem, że kosztami uzyskania przychodów są wszelkie racjonalnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10837

Wydanie: 10837

Spis treści
Zamów abonament