Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Region stawia na wszechstronny rozwój

28 sierpnia 2017 | Życie Ziemi Świętokrzyskiej | Grażyna Zawadka

Działania obliczone na przyciągnięcie biznesu, inwestycje mogące rozsławić region oraz mniej spektakularne, ale ułatwiające życie mieszkańcom, a przy tym wsparcie i rozwój turystycznych walorów województwa – władze Świętokrzyskiego mają pomysły, jak je ożywić. Wygląda na to, że nieco uśpiony region ma szansę się wybić i należycie wykorzystać swój potencjał.

Po zeszłorocznym spadku nakładów na inwestycje oraz przemysł jest szansa na zwrot. Dzięki znaczącemu wsparciu środków unijnych w województwie zaczyna się dużo dziać. Powstaną kilometry wodociągów oraz kanalizacji, jedne oczyszczalnie ścieków – także przydomowe – zostaną zbudowane, a inne przejdą modernizację. Ruszą naprawy zniszczonych po nawałnicach w poprzednich latach dróg, co ucieszy także turystów odwiedzających te tereny. Skorzystają również małe gminy, położone z dala od aglomeracji. To wszystko ma podnieść standard życia mieszkańców, atrakcyjność terenów jako miejsca do zamieszkania i przede wszystkim prowadzenia interesów.

Władze regionu chcą przyciągnąć biznes, na co mając...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10837

Wydanie: 10837

Spis treści
Zamów abonament