Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Modernizują sieć, by zmniejszyć liczbę awarii

28 sierpnia 2017 | Życie Ziemi Świętokrzyskiej | Janina Blikowska
W Suchedniowie będzie przebudowywana kanalizacja sanitarna oraz sieć kanalizacyjno-wodociągowa. Obie inwestycje mają kosztować ok. 4,8 mln zł.
źródło: materiały prasowe
W Suchedniowie będzie przebudowywana kanalizacja sanitarna oraz sieć kanalizacyjno-wodociągowa. Obie inwestycje mają kosztować ok. 4,8 mln zł.

W świętokrzyskich gminach ruszają projekty związane z kanalizacją i oczyszczaniem ścieków.

Sędziszów będzie miał nową oczyszczalnię ścieków. W mieście rozbudowana zostanie także o ponad 10 kilometrów kanalizacja sanitarna. Całkowita wartość projektu sięga 25 mln zł, z czego 14,8 mln zł to dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego (RPOWŚ) na lata 2014–2020, co stanowi 80 proc. kosztów kwalifikowanych.

– Inwestycje jeszcze nie została rozpoczęta. Chcemy ogłosić przetarg jeszcze w sierpniu, a oczyszczalnia oraz kanalizacja sanitarna mają być gotowe do końca pierwszego półrocza 2020 roku – zapowiada Adam Płaziński z Urzędu Miasta w Sędziszowie.

Więcej, lepiej, czyściej

Także w Daleszycach ma być rozbudowa i przebudowana oczyszczalnia ścieków. Koszt inwestycji ma wynieść 10 mln zł, z czego 6 mln będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014–2020.

Dzięki temu przepustowość zakładu wzrośnie do 950 metrów sześciennych na dobę, a to poprawi standardy jakości funkcjonowania systemu.

Z kolei w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10837

Wydanie: 10837

Spis treści
Zamów abonament