Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przyciągnąć inwestorów, zatrzymać młodych

28 sierpnia 2017 | Życie Ziemi Świętokrzyskiej | Janina Blikowska
Marszałek Adam Jarubas (drugi od lewej) podpisał z burmistrzem Ożarowa Marcinem Majcherem (drugi od prawej) umowę o utworzeniu terenów inwestycyjnych w gminie.
źródło: materiały prasowe
Marszałek Adam Jarubas (drugi od lewej) podpisał z burmistrzem Ożarowa Marcinem Majcherem (drugi od prawej) umowę o utworzeniu terenów inwestycyjnych w gminie.

Gmina Ożarów wykupiła 17 hektarów gruntu w rejonie ul. Kościuszki i przygotowuje go jako tereny inwestycyjne dla potencjalnych inwestorów.

Zanim samorząd zaoferuje je przedsiębiorstwom, zamierza działki wcześniej uzbroić oraz wybudować do nich lepszą drogę dojazdową.

Pomysł na ściągnięcie inwestorów do Ożarowa nie jest nowy. – Już w 2010 r. zaczęły się dyskusje na komisjach rady miejskiej dotyczące rozwoju miasta oraz zatrzymania emigracji młodych osób z naszego terenu. Wtedy powstał pomysł utworzenia terenów inwestycyjnych w Ożarowie – opowiada Łukasz Wtorkowski, inspektor ds. promocji w urzędzie miasta.

Dodaje, że w obecnym planie zagospodarowania przestrzennego tereny w rejonie ul. Kościuszki przeznaczone są pod działalność...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10837

Wydanie: 10837

Spis treści
Zamów abonament