Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Warszawska giełda znów przyciąga inwestorów

28 sierpnia 2017 | Ekonomia
Inwestorzy zagraniczni preferują największe spółki
źródło: Rzeczpospolita
Inwestorzy zagraniczni preferują największe spółki

WIG20 zbliża się do kolejnego psychologicznego poziomu, a WIG do historycznego rekordu. Stan gospodarki sprzyja dalszym zwyżkom.

Przemysław tychmanowicz

GPW powróciła na wzrostową ścieżkę w wielkim stylu. WIG20 skupiający największe spółki już sześć sesji z rzędu zakończył na plusie. W tym czasie urósł o 5 proc. W piątek zyskał 0,6 proc. i tym samym zbliżył się do kolejnej psychologicznej bariery 2500 pkt. Brakuje mu do niej niecałych 29 pkt. – WIG20 po okresie konsolidacji rozpoczyna kolejną falę wzrostową – przekonuje Marek Pokrywka, dyrektor w DM BOŚ.

Rynkowy optymizm

Argumentów, by wierzyć w dalszy wzrost jest co najmniej kilka. Ostatnie wzrostowe sesje poparte były stosunkowo wysokimi obrotami, co może świadczyć o tym, że akcjami notowanymi w Warszawie znowu zainteresowali się inwestorzy zagraniczny. Ich postawa nie dziwi. Giełda dyskontuje bowiem gospodarczą przyszłość, a ta rysuje się w różowych barwach. „Biorąc pod uwagę najnowsze dane pozwalające ocenić trendy w konsumpcji i inwestycjach, niedługo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10837

Wydanie: 10837

Spis treści
Zamów abonament