Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

TVP z ramówką na kredyt powalczy o jesień nowymi serialami i teleturniejami

28 sierpnia 2017 | Ekonomia
Wyniki finansowe TVP i rynek telewizyjny w Polsce
źródło: Rzeczpospolita
Wyniki finansowe TVP i rynek telewizyjny w Polsce

Pożyczka ze Skarbu Państwa ma umożliwić telewizji rywalizację o jesienną widownię z komercyjną konkurencją. Do przyszłego roku będzie czerpać z tej pomocy, potem musi ją spłacić. M.in. od widowni będzie zależało, czy będzie z czego.

magdalena lemańska

Dość bogata w programy rozrywkowe, teleturnieje i nowe seriale jesienna ramówka TVP, to m.in. efekt zaciągniętej pożyczki od Skarbu Państwa o wartości 800 mln zł, która już jest wypłacana TVP w transzach do końca przyszłego roku. Jej spłatę TVP musi zacząć w 2019 i zakończyć do końca 2023 r.

Szybka pożyczka

Połowa z pozyskanej w ten sposób kwoty ma zostać przeznaczona na produkcje i zakup treści dla TVP, połowa – na inwestycje w nowe technologie. – W TVP jest mnóstwo zapóźnień technologicznych, chociażby „Pytanie na śniadanie" było w SD, dopiero ja pół roku temu podjąłem decyzję o przejściu w nadawaniu tego programu na HD, „Jaka to melodia" także była nadawana w SD, a teraz będzie w full HD. W sporcie, rozrywce i w formatach muzycznych programy muszą być dziś nadawane w HD – mówił Jacek Kurski na konferencji prezentującej jesienne nowości TVP.

Pytany o to, czemu TVP nie zaciągnęła kredytu po prostu w banku, za co jest teraz krytykowana przez ekspertów, odpowiedział: – Pożyczka pochodzi z funduszu reprywatyzacji....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10837

Wydanie: 10837

Spis treści
Zamów abonament