Dobre studia to dobra praca
Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego i Wydział Nauk Ekonomicznych UW tworzą pierwszą trójkę zestawienia, w którym w porównaniu z 2016 r. nastąpiło sporo przetasowań.
Anita Błaszczak
Uniwersytet Warszawski drugi rok z rzędu zdominował podium naszego rankingu wydziałów ekonomicznych, chociaż w nieco innym układzie niż przed rokiem. Liderem został ubiegłoroczny zdobywca drugiego miejsca – Wydział Zarządzania UW, który pod względem liczby studentów jest największym z 27 uczestników rankingu. Zwycięzca z 2016 r., czyli Wydział Nauk Ekonomicznych tej samej uczelni, tym razem musi się zadowolić trzecim miejscem.
Popłatne studia w Warszawie
Wprawdzie spośród laureatów na podium to WNE UW zdobył najwięcej punktów za potencjał naukowy i jakość nauczania (liderem tej kategorii jest Wydział Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie), lecz jego końcową punktację obniżył słabszy wynik w umiędzynarodowieniu i karierze absolwentów.
Bardzo dobry rezultat w jednej z najważniejszych kategorii naszego rankingu – kariera absolwentów – miał z kolei istotny wpływ na tegoroczne zwycięstwo Wydziału Zarządzania UW. Podobnie jak wysoka pozycja w kategorii umiędzynarodowienia wydziałów (nasz lider zajął tu drugie miejsce, tuż za Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego). Pomaga w tym prowadzenie studiów magisterskich w języku angielskim – oferowany na Wydziale Zarządzania UW kierunek International Business Program jest popularny wśród...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta