Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie można odliczyć VAT z faktur wystawianych przez członka zarządu

04 grudnia 2017 | Podatki | Olga Nasiłowska

Gdy członek zarządu może korzystać z urządzeń technicznych udostępnianych mu przez usługobiorcę, jego wynagrodzenie określone jest jako stała kwota oraz nie odpowiada on wobec osób trzecich za swoje działania, spółka nie możne odliczyć VAT od wydatków na świadczone przez niego usługi.

Tak uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 24 października 2017 r. (0111-KDIB3-1.4012.322. 2017.3.JP).

Spółka zawarła umowę o świadczenie usług w zakresie zarzadzania (dalej: umowa) z osobą fizyczną (dalej: członek zarządu). Zgodnie z treścią umowy członek zarządu zobowiązał się do świadczenia usług osobiście, przy czym nie jest uprawniony do powierzenia ich wykonywania osobie trzeciej. Może także składać oświadczenia woli w imieniu i na rzecz spółki.

Zgodnie z umową świadczenie usług ma polegać w szczególności na prowadzeniu spraw spółki i uczestnictwie w pracach zarządu, reprezentowaniu spółki wobec podmiotów trzecich oraz osobistym zarządzaniu powierzonymi obszarami działalności spółki, przypisanymi do funkcji. Spółka z kolei jest zobowiązana do udostępniania członkowi zarządu zasobów technicznych i dokumentów niezbędnych do wykonywania pracy oraz zapewnienia możliwości uczestniczenia w szkoleniach. Wynagrodzenie członka zarządu za wykonywane obowiązki będzie się składać z dwóch...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10919

Wydanie: 10919

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament