Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sąd nad Elektrimem

04 grudnia 2017 | Ekonomia

15 grudnia Naczelny Sąd Administracyjny zawyrokuje, czy spółka Zygmunta Solorza ma zapłacić fiskusowi kilkaset milionów złotych.

W piątek NSA zajął się kasacją zarządu spółki Elektrim od wyroku wojewódzkiego sądu administracyjnego utrzymującego w mocy decyzję dyrektora izby skarbowej.

Zgodnie z tą decyzją Elektrim powinien zapłacić fiskusowi kilkaset milionów złotych (464 mln zł plus odsetki) tytułem zaległego podatku od dochodu z 2006 r.

NSA w piątek nie zgodził się z prawnikami firmy należącej do Zygmunta Solorza i oddalił ich wnioski o odroczenie rozprawy. Nie wydał też jednak tego dnia wyroku

Sędzia Bogdan Lubiński, przewodniczący składu rozpatrującego kasację, po wysłuchaniu stron stwierdził, że materia jest zbyt skomplikowana, aby mógł się wypowiedzieć od razu. Ogłosi wyrok 15 grudnia w południe.

Fiskus uważa, że Elektrim zaniżył podstawę podatku od zysku ze sprzedaży 48 proc. udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej (dziś T-Mobile Polska) na rzecz Deutsche Telekom o 2,8 mld zł. Spółka z tymi wyliczeniami się nie zgadza.   —ziu

Wydanie: 10919

Wydanie: 10919

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament