Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samorządy biorą na siebie ciężar walki ze smogiem

04 grudnia 2017 | Życie Wielkopolski | Barbara Oksińska

To przełomowy rok w walce ze smogiem. Problem zanieczyszczonego powietrza w naszym kraju nareszcie zaczęły dostrzegać już nie tylko organizacje ekologiczne, ale też samorządowcy i politycy. Tak wielu konferencji, opracowań, raportów i dyskusji na ten temat nigdy nie było.

Smog od lat jest nieodłącznym towarzyszem wielu polskich gmin. Jednak dopiero w poprzednim sezonie grzewczym boleśnie dał się odczuć także mieszkańcom Warszawy. To spowodowało, że politycy uważniej przyjrzeli się sprawie, a rząd przygotował nawet specjalny program „Czyste powietrze". Szkoda tylko, że prace nad realizacją tego programu się ślimaczą.

Na szczęście w tym przypadku przykład idzie z dołu – to samorządy wzięły na siebie największy ciężar walki o czyste powietrze. Coraz więcej mamy więc lokalnych uchwał antysmogowych, które już nie budzą tak wielu kontrowersji jak jeszcze kilka lat temu.

Co więcej,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10919

Wydanie: 10919

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament