Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Świętego Mikołaja wesprą elfy ze Wschodu

04 grudnia 2017 | Ekonomia
Gwiazdkowe prace dadzą w 2017 r. wyższe zarobki
źródło: Rzeczpospolita
Gwiazdkowe prace dadzą w 2017 r. wyższe zarobki

Zabiegając o pracowników na świąteczny sezon firmy kuszą stawkami wyższymi nawet o 30–40 proc. niż przed rokiem. Częściej zatrudniają też Ukraińców.

Anita Błaszczak

Firmy, które chcą w pełni wykorzystać gwiazdkową hossę, mają ostatni moment, by zapewnić sobie pracowników na końcowe tygodnie roku. – Sezon świąteczny to dla nas najważniejszy okres i w zasadzie przygotowujemy się do niego przez cały rok – twierdzi Marzena Więckowska, menedżer ds. korporacyjnych Amazon na Europę Środkowo-Wschodnią. Świąteczną rekrutację firma zakończy w tym tygodniu. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z jej przebiegu, wiemy że zrekrutujemy komplet pracowników – dodaje Więckowska.

Amazon, który jesienią br. zakończył budowę dwóch kolejnych centrów logistycznych w Polsce (w Sosnowcu i pod Szczecinem), wystartował ze świąteczną kampanią rekrutacyjną w październiku. Ogłosił wtedy, że w tym roku zatrudni 10 tys. pracowników sezonowych, którzy w ciągu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10919

Wydanie: 10919

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament