Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rekompensata za świadczenie usług komunikacji miejskiej bez prewskaźnika

04 grudnia 2017 | Podatki | Marcin Szymankiewicz

Spółka komunalna, która zapewnia lokalny, publiczny transport zbiorowy, prowadzi działalność gospodarczą. Otrzymywanie przez nią rekompensaty od gminy za to, że nie uzyskuje przychodów ze sprzedaży biletów, nie obliguje jej do stosowania prewspółczynnika.

- Podstawowym rodzajem działalności wykonywanej przez spółkę komunalną jest realizacja zadania własnego gminy polegającego na zapewnieniu lokalnego, publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej mieszkańcom miasta. Zasady współpracy w zakresie obowiązku wykonania zadania własnego gminy przez spółkę określono szczegółowo w umowie wykonawczej zawartej pomiędzy gminą (miastem) a spółką. Umowa doprecyzowuje sposób świadczenia przez spółkę usługi przewozu lokalnego transportu zbiorowego, tj. liczbę niezbędnych do przejechania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10919

Wydanie: 10919

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament