Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chcemy dołożyć nowe biznesy

04 grudnia 2017 | Ekonomia
autor zdjęcia: Małgorzata Pstrągowska
źródło: Rzeczpospolita

Musimy zacząć myśleć już nie tylko w sposób lokalny, ale także bardziej międzynarodowy – przekonuje w rozmowie z Przemysławem Tychmanowiczem prezes Giełdy Papierów Wartościowych.

Rz: Wyjątkowo długo czekał pan na akceptację Komisji Nadzoru Finansowego na stanowisko prezesa GPW. Miał pan chwile zwątpienia?

Marek Dietl: Uważam, że cały proces przeprowadzony przez KNF był bardzo profesjonalny. Moja historia zawodowa nie opiera się na wieloletniej pracy czy to w TFI, czy też w domu maklerskim. Niepubliczna część rynku kapitałowego, z którą byłem związany wcześniej, nie była bacznie obserwowana przez Komisję. Teraz to się co prawda zmieniło, natomiast w pełni rozumiem to, że Komisja musiała dokładnie wszystko przeanalizować przed wydaniem decyzji. Dogłębna weryfikacja jest ceną przejścia osoby trochę anonimowej na poziom większej rozpoznawalności. Trzy miesiące, które czekałem, to był należyty czas, aby stwierdzić, czy mogę taki krok wykonać. Co ważne, ten czas dał mi także możliwość przygotowania się do nowej funkcji.

Co więc, w pierwszej kolejności, chce pan zrobić jako prezes GPW?

Na początku chcę podkreślić, że sytuacja GPW, szczególnie finansowa, jest dobra. Należy sobie jednak zadać pytanie, czy wynika to z naszych działań czy z czynników zewnętrznych. Oczywiście mamy świetny zespół, poukładane biznesy, ale nie ma co ukrywać, że sprzyja nam też koniunktura. Ja natomiast chcę się zająć przedsięwzięciami, które zaczną generować nowe źródła przychodów, dzięki czemu w jeszcze większym stopniu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10919

Wydanie: 10919

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament