Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mieszkanie+ minus deweloperzy

04 grudnia 2017 | Nieruchomości | Anna Krzyżanowska
Podczas debaty podkreślano, że deweloperzy chcą brać udział w rządowym projekcie, jednak wiele jego punktów wymaga korekty.
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Rzeczpospolita
Podczas debaty podkreślano, że deweloperzy chcą brać udział w rządowym projekcie, jednak wiele jego punktów wymaga korekty.

Bez zmian w programie może nie być komu budować lokali na wynajem.

Jeśli ministerstwo nie zdecyduje się skorygować założeń Mieszkania+, deweloperzy nie będą w stanie budować lokali w ramach rządowego programu. A bez ich udziału nie uda się osiągnąć zakładanej skali tego projektu. Do takich wniosków prowadzą słowa wypowiedziane przed przedstawicieli Polskiego Związku Firm Deweloperskich podczas debaty „Jak tanio i skutecznie zrealizować program Mieszkanie+" zorganizowanej w redakcji „Rzeczpospolitej". A to rodzi pytania o przyszłe powodzenie rządowej inicjatywy.

Sztandarowy projekt

Program budowy tanich mieszkań na wynajem z opcją dojścia do ich własności, a więc właśnie Mieszkanie+, to element Narodowego Programu Mieszkaniowego. Na jego podstawie budowę dostępnych cenowo mieszkań prowadzić mają zarówno samorządy (w formie spółek celowych), jak i prywatni inwestorzy. To sztandarowy projekt rządu po 500+.

Część gmin zdecydowała się już podpisać z Krajowym Zasobem Nieruchomości porozumienia dotyczące realizacji Mieszkań+ na ich terenach. – Na dziś mamy podpisane ponad 30 umów z różnego rodzaju samorządami, które wskazały do spółki celowej grunt gminny. Ostatnio w Szczecinie na ponad 1100 mieszkań. W czwartek jesteśmy natomiast na Dolnym Śląsku, tam podpiszemy list intencyjny na ponad 100 mieszkań. Później zostają jeszcze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10919

Wydanie: 10919

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament