Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Piłka nożna jest kobietą

04 grudnia 2017 | Życie Wielkopolski
Natalia Pakulska gra w Koninie od 12 lat. Dziś jest również trenerką grupy juniorskiej.
źródło: PAULADUDA LACZYNASPILKA.PL
Natalia Pakulska gra w Koninie od 12 lat. Dziś jest również trenerką grupy juniorskiej.

Stolica kobiecego piłkarstwa jest w Koninie. Tamtejszy Medyk rządzi w ekstralidze, gra w Lidze Mistrzyń. Z każdym sezonem potwierdza klasę. W obecnym – gra o piąte z rzędu mistrzostwo kraju i szósty kolejny Puchar Polski.

MATEUSZ STĘPIEŃ

Kiedy w połowie lat 80. Roman Jaszczak, nauczyciel wychowania fizycznego, zmieniał pracę i przechodził ze Szkoły Podstawowej nr 1 do Zespołu Szkół Medycznych, był świeżo po studiach, grał w bramce Górnika Konin, miał bujną czuprynę, pasję do sportu i werwę do pracy. Od tamtego czasu minęło ponad 30 lat. W piłkę, rzecz jasna, już nie gra, karierę skończył w Sokole Kleczew, włosów ma trochę mniej, ale pasji i chęci do pracy wciąż tyle samo. A może i więcej niż wtedy, bo nakręcają go do tego kolejne sukcesy. Rozmawiamy w jego gabinecie w siedzibie Medyka Konin, kobiecego klubu piłkarskiego.

Dawno przestały się w nim mieścić puchary zdobywane przez konińskie zawodniczki w różnych kategoriach wiekowych oraz indywidualne nagrody, jakie on sam otrzymuje od lat. Jednak żadna nowa na pewno nie zastąpi wiszącego na jednej ze ścian tego pokoju dyplomu, który dekadę temu dostał w uznaniu za „stały wzrost poziomu sportowego". W pierwszej chwili raczej niewpadający w oko, ale dla niego to jedno z najważniejszych wyróżnień. I dużo mówi o tym, jak pracuje się w Medyku.

– Kiedyś mówili, że pieniądze są tylko w męskiej piłce nożnej i żeby rozwinąć inną dyscyplinę, trzeba do tego pasjonata i trochę szaleńca. Nie słuchałem i nie wierzyłem, dopóki sam nie założyłem klubu. Kiedyś taki byłem, z teściową też się nie zgadzałem, a to ona namówiła...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10919

Wydanie: 10919

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament