Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prototypy i auta testowe na nowych tablicach

04 grudnia 2017 | Dobra Firma
Wprowadzenie rejestracji profesjonalnych ułatwi funkcjonowanie fabryk samochodów i dealerów.
autor zdjęcia: Robert Przybylski
źródło: Rzeczpospolita
Wprowadzenie rejestracji profesjonalnych ułatwi funkcjonowanie fabryk samochodów i dealerów.

Nowe zasady rejestracji aut ułatwią życie producentom oraz dealerom.

robert przybylski

Sejm przyjął 24 listopada znowelizowaną ustawę Prawo o ruchu drogowym, która wprowadza nową formę czasowej rejestracji pojazdów. Dzięki niej firmy będą mogły przeprowadzić jazdy testowe bez konieczności rejestracji każdego pojazdu w urzędzie.

Regulacje uproszczą działalność przedsiębiorstw, odciążą je od części obowiązków administracyjnych, będą też służyć legalnemu użytkowaniu pojazdów w ruchu drogowym. Nowe rozwiązania są odpowiedzią na postulaty branży motoryzacyjnej (w tym dealerów) i jednostek badawczych. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, które przygotowało nowelizację szacuje, że z tej formy rejestracji może skorzystać kilkaset polskich firm i jednostek badawczych. – Zaproponowaliśmy rozwiązania, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom branży motoryzacyjnej. Dzięki nowym przepisom prowadzenie działalności gospodarczej związanej z produkcją, dystrybucją lub badaniami pojazdów będzie łatwiejsze –obiecuje minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Projekt zakłada, że dokumentem zaświadczającym o dopuszczeniu do jazdy testowej pojazdu samochodowego, motoroweru, ciągnika rolniczego lub przyczepy będzie profesjonalny dowód...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10919

Wydanie: 10919

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament